Yaratıcı ve Çözümcü Düşünce2018-04-28T20:14:50+00:00

 K5 – YARATICI VE ÇÖZÜMCÜ DÜŞÜNCE 

Geleneklerimiz, inançlarımız, yanlış ve olumsuz bilgilendirilmelerimiz, alışkanlıklarımız giderek bizi tek boyutlu düşünen ve stres altında aceleci, yanlış ve çözümsüz kararları veren bireylere dönüştürmedi mi?

General George S. Patton‘un dediği gibi; “İnsanlara bir şeyin nasıl yapılması gerektiğini söylemeyin. Yapılmasını istediğiniz şeyin ne olduğunu söyleyin ve yaratıcılıkları ile sizi nasıl hayran bırakacaklarını görün”
Bu kadar özgür olmadığımızı düşünüyoruz değil mi? Her gün bir başka problemi çözmeye çalışıyoruz. Halbuki belirli problem türlerine göre çözüm üretmek daha doğru değil mi? Bunu da ancak yaratıcı düşünce ile yapabiliriz.

Yaratıcı düşünce, yeni nesnelerin, süreçlerin ya da kavramların ortaya çıkmasını sağlar. Bu da sistematik bir süreç ve yaklaşım gerektirir. Kararlarımızın daha çabuk daha sağlıklı alınmasını sağlar. Yaratıcılık herkesin gördüğü şeyi aynı görüp onunla ilgili farklı şeyler düşünebilmektir.

KONULAR

Yaratcılığı etkileyen faktörler,

Bakmak, Görmek,

İşletme Körlüğü,

TRIZ Yöntemi,

Beyin Fırtınası Tekniği,

İkili çağrıştırma Yöntemi,

Yanal Düşünme,

Morfolojik Analiz,

Gordon Yöntemi,

Yaratıcı Düşünmeyi Arttıran Materyaller ve Etkinlikler…

AMAÇLAR

Bu eğitimin amacı, yaratıcı düşünce ile çözüm üretmek, farkındalığını arttırıp, çatışmayı azaltıp, hedeflere yöneltmek, farklılığı oluşturmak, zamanı doğru kullanmak…

BİLGE DANIŞMANLIK

İletişim

Ataşehir Mah. Odin İş Merkezi 8229/1 Sok. No:16 Çiğli / İZMİR

Telefon: 0232 336 3390

Cep: 0532 674 1987

Faks: 0232 336 3390

Web: Bilge Danışmanlık